Історична довідка
Хмельницького закладу дошкільної освіти № 50 «Лелеченька» Хмельницької міської ради Хмельницької області
за 1986 -2022 рр.
Свого часу кілька тисяч робітників і службовців заводу «Укрелектроапарат» відчули потребу в послугах дитячого садка. Директор підприємства Петраш М.Е. вирішив розпочати будівництво дитячого садка на 280 місць по вулиці Пілотській.
У 1986 році лютого місяця здано в експлуатацію дитячий садочок, як відомчу установу заводу «Укрелектроапарат» з проектною потужністю 280 місць на 12 груп для дітей дошкільного віку. Приклали багато зусиль щоб вчасно відкрити установу, водночас добирали кадри. Серед перших працівників установи були : Базилюк О.Л., Березовська Н.В., Осика Г.П., Халаменда Н.В., Соколюк Н.М., Футора Е.І., Супрун В.Г. Дошкільний заклад отримав назву «ЛЕЛЕЧЕНЬКА» [ 27.12.1985 році згідно акту Державної приймальної комісії об’єкт був введений в експлуатацію ]
Лелека здавна вважалась святою птицею. Люди відчувають особливу радість зустрічі з цим птахом. Це, мабуть, тому, що разом з ними приходить весна. Земля прокидається і виповнюється безліччю істот. Який багатий світ! Лелека , лелеченька – такі слова асоціюються лише з чимось добрим, ніжним, дитячим. І з того моменту як ніжки малюків переступили вперше поріг садочка, то у світі стало на одне місце більше, де панує найблагородніше почуття – любов, любов до дітей…
Першим керівником закладу стала ГРИГОРУК Оксана Миколаївна. В 1999 році ДНЗ переходить з відомчого підпорядкування в міську комунальну власність. [Рішення восьмої сесії від 16.06.1999 року № 70].
Розпочалась нова сторінка історії закладу. В цей час в садочку зменшилась кількість дітей і залишилось лише 8 груп. Колектив дошкільної установи звикав працювати в нових умовах. Педагогами продовжувалися творчі методи та прийоми впливу на дітей а також таких форм організації діяльності дошкільників, які стимулюють прояв соціальної активності, розвиток особистості дитини.
Відбуваються зміни в кадровому складі та керівництві. З липня 2000 року колектив дитячого садка очолює КУК Геня Теофілівна. [Призначена на посаду 05.07.2000 року № 108, книга наказів з 01.06.2000- 28.12.2000 р.]
Потреба населення в дитячих садках зросла, тому відновили роботу 2 дошкільні групи. Одне з групових приміщень реконструювали й обладнали під спортивний зал для дошкільників.
У 2003 році дошкільний заклад брав участь у міському конкурсі реклами дошкільної освіти, де було вперше представлено герб дитячого садка. Центральною фігурою герба чорно-білий птах з червоним дзьобом, який своїми крилами огортає дві маленькі постаті- хлопчика та дівчинку.
У 2004 році для вирішення проблем якісної дошкільної освіти в дитсадку відкривається логопедична група. З першого дня ії функціонування з дітьми – логопатами працює вчитель-логопед Тіней В.В.
До святкування ювілею 20-ої річниці з дня відкриття закладу було написано Гімн дитячого садка на слова Хмельницької дитячої поетеси- САВЧУК Людмили Павлівни, а поклала на музику- ШЕМЧУК Ірина Петрівна, талановитий музичний керівник закладу. Тепер ці атрибути стали невід’ємною частиною життя садочка – герб прикрашає музичний зал, а гімн дитячого садка звучить на різних святах.
З серпня 2009 по липень 2016 рік заклад очолила ПОПИК Ніла Іванівна. Пропрацювавши у садочку 7 років зробила чимало для процвітання та вносила свій вклад традиції життя садочка. У 2011 році колектив дошкільного закладу прийняв участь у фотоконкурсі ДНЗ України « Мій улюблений садочок» і був нагороджений грамотою за 1 місце серед ДНЗ міста Хмельницького. У 2016 році ДНЗ №50 «Лелеченька» відзначив свій 30- ти річний ювілей. На свято були запрошені колишні працівники закладу, випускники, батьки. Безліч теплих слів було сказано на адресу працівників закладу, згадану про минулі часи з трепетом у душах усіх присутніх.
З липня 2016 року по 2021 рік заклад очолювала НАЩУБСЬКА Інна Іванівна. Діяльність розпочалася з підготовки до нового навчального року. За результатами підготовки ДНЗ до нового навчального року заклад отримав диплом за перемогу у номінації кращий благоустрій території.
З серпня 2021 року та по теперішній час Хмельницький заклад дошкільної освіти № 50
«Лелеченька» очолює директор МАТВІЙЧУК Вікторія Станіславівна, яка зарекомендувала себе здібним адміністратором та організатором, умілим педагогом.
У серпні 2021 року Хмельницький дошкільний навчальний заклад № 50 «Лелеченька» рішенням сьомої сесії Хмельницької міської ради від 14.07.2021 №25 «Про перейменування дошкільних навчальних закладів освіти Хмельницької міської територіальної громади» було перейменовано на Хмельницький заклад дошкільної освіти №50 «Лелеченька» Хмельницької міської ради Хмельницької області
Високий рівень управлінської культури директора закладу характеризується застосуванням демократичного стилю керівництва, створеним у колективі сприятливим соціально-психологічним кліматом, розвитком творчих здібностей та зростанням професійної майстерності педагогів, колегіальним підходом до управління закладом, що ґрунтується на глибокому аналізі кадрового, навчально-методичного й матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу. Унаслідок компетентності та творчого підходу до справи Вікторія Станіславівна забезпечує вміле, висококваліфіковане управління освітнім процесом, контрольно-аналітичною діяльністю. Під час контролю забезпечує розумне поєднання контролюючих та інструктивних методичних функцій, надає методичну допомогу тим педагогам, хто її потребує. Постійно дбає про зміцнення навчально-матеріальної бази закладу. За її ініціативи було започатковано ряд загально садових заходів. Вона створює оптимальні умови для всебічного гармонійного розвитку дітей, забезпечення їх фізичного, психічного розвитку. Будучи людиною ініціативною та творчою, Вікторія Станіславівна впевнено веде за собою колектив.
З 24 лютого 2022 року коли країна стала жити в умовах воєнного стану, перед керівником стали нові питання безпеки життєдіяльності та охорони дитинства. Керівником були впроваджені заходи, спрямовані на безпеку. А саме усі зусилля колективу і батьківської громади були кинуті на обладнання захисної споруди ( найпростішого укриття), загальною площею 430 м.кв., яке розраховано на 308 осіб. З метою забезпечення безпечного перебування учасників освітнього процесу в закладі.
З березня місяця через заклад транзитом було прийнято понад 2000 осіб ВПО, які були огорнуті турботою та теплом наших співробітників (було влаштоване харчування та ночліг). З травня 2022 року заклад відкрив двері дітям ВПО та ООП, наші педагоги допомагали адаптуватись до нових нікому незнайомих умов.
З 2022 по теперішній час 2024/2025 року розпочався з незвичних, незнаних умов роботи для колективу ЗДО.
згідно листа Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Хмельницької області від 28.08.2022 року. На базі нашого закладу №50 «Лелеченька» розпочато освітній процес в очній формі та прийнято ЗДО №23 « Вогник».
В закладі організований 3-разовий режим харчування. Для правильної організації харчування дітей відповідно до нового перспективне меню, розробленого інженером-технологом по харчуванню на основі збірника рецептів страв Євгена Клопотенка, схвалене Держспоживслужбою і рекомендоване до використання в закладах дошкільної освіти на різні періоди та з урахуванням наявності продуктів складалося щоденне меню. У закладі постійно здійснюється контроль за харчуванням, станом здоров’я дітей. Колектив закладу дошкільної освіти № 50 «Лелеченька» міста Хмельницького працює над збереженням, формуванням, вихованням, розвитком у дітей механізму самореалізації, саморозвитку, саморегуляції, самозахисту та інших необхідних якостей для становлення самобутньої особистості, яка взаємодіє з людьми, природою, культурою. Програма навчання і виховання базується на державних стандартах освіти Базового компоненту та особливостях вікового, фізичного та психічного розвитку дитини.
Для цього закладі дошкільної освіти № 50 функціонує 10 вікових груп. Установа має кабінети: педагогічний, медичний, психолога, логопеда, спеціалістів (музичних керівників та інструктора з фізкультури). Обладнані музичний та спортивний зали. Всі вікові групи мають майданчики для прогулянок, квітник та город. Працюють харчоблок, пральня, в наявності допоміжні господарчі приміщення.
Основними партнерами у вихованні і розвитку дітей є батьки. Головна стратегія роботи з батьками – партнерська взаємодія, узгодженість сімейного та державного виховання й розвитку дітей, співробітництво, диференціація та індивідуальний підхід до кожної родини, відкритість та щира зацікавленість у житті як батьківської громади так і закладу освіти.